Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bmh/public_html/lef.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/bmh/public_html/lef.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Teksty francuskie do nauki języka | Lekcje francuskiego

Teksty francuskie do czytania i tłumaczenia

Nauka języka, polega nie tylko na uczestnictwie w licznych kursach, równie ważna jest samodzielna praca. Można korzystać z różnych źródeł poza podręcznikiem by lepiej zapamiętywać słownictwo i móc je częściej wykorzystywać. Dobrą metodą jest czytanie krótkich opowiastek napisanych łatwym, zrozumiałym dla początkujących językiem. Takie książeczki niezbyt grube, często z dodatkowymi ćwiczeniami na końcu i słownikiem można zakupić i stworzyć swoją małą biblioteczkę językową.

Francuski znacząco różni się od innych języków zwłaszcza, mowa i pismo. Dlatego kiedy już znamy wymowę poszczególnych słówek codziennego użytku, możemy śmiało uskuteczniać wymowę całych zdań, przeglądając strony www i rozmaite portale francuskojęzyczne. Tak zwana praktyka językowa znacznie przybliża do języka, jak też do ludzi na co dzień nim się posługujących. Dzięki temu także nauczymy się budować poprawne zdania. Bowiem nauka języka to zarówno poznawanie słów jak i  kultury oraz postrzeganie świata, jakie nie pozostają bez wpływu na używanie francuskiego tak w mowie jak i w piśmie.

Jak sobie radzić, kiedy nawet prosty tekst wydaje się być kompletnie niezrozumiały? Zasada mówi, że należy czytać i oswajać się ze słownictwem, nawet jeśli początkowo, jest ono nieznane. Warto robić notatki i zapisywać wyrazy, z którymi do tej pory nie mieliśmy styczności. Tłumaczenie tekstów ze słownikiem stało się dzisiaj łatwiejsze niż kiedykolwiek. Mamy do dyspozycji dobre translatory francusko- polskie on-line, które tłumaczą szybko, nieraz nawet całe zdania udaje się przetłumaczyć poprawnie. Dodatkowo, udostępniona jest funkcja odtwarzania głosowego poszczególnych wyrazów, wtedy od razu poznajemy wymowę.

Doskonałym uzupełnieniem tekstów będą nagrania z francuskiego mp3, których można słuchać podczas spacerów a nawet jazdy samochodem. Ponadto korzystanie z czytnika web znacznie ułatwi lekturę tekstów francuskich. Wystarczy czytany tekst wkleić lub też podać adres strony, gdzie on się znajduje a ona wyświetli się w czytniku i gdy tylko trafimy na nieznane słowo, można natychmiast sprawdzić co ono oznacza. To szybkie czytanie i tłumaczenie francuskich tekstów czy fragmentów książek bez frustracji, że zdania w nich zawarte są kompletnie niezrozumiałe.