Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bmh/public_html/lef.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/bmh/public_html/lef.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Ćwiczenia dla dzieci z francuskiego | Lekcje francuskiego

Materiały do nauki francuskiego dla dzieci

Język francuski w szkołach podstawowych czy nawet gimnazjach to nadal rzadkość. Najczęściej wybieranymi są lektoraty angielski i niemiecki. Z tym pierwszym zwykle jest najmniej problemu, liczne programy, bajki, książeczki a nawet zabawki wprowadzające w świat języka angielskiego ułatwiają jego naukę w szkole. Zatem to już jest ułatwienie. Natomiast nauka francuskiego dla dzieci, może być w początkach problemowa.

Klasyczne podręczniki, nie ułatwiają startu, a na dalszym poziomie z pewnością potrzebna będzie pomoc nauczyciela lub udział w kursie językowym. Mimo wszystko, starania o to by nasze pociechy przyswoiły chociaż podstawy w języku francuskim, warto wspierać dodatkowymi materiałami. Znajdziemy ich mnóstwo na stronach www. Sporym udogodnieniem jest możliwość nauki on- line. Co ona daje rodzicom? Przede wszystkim pewność, że dzieci poprawnie wymawiają słownictwo i dobrze rozwiązują proste zadania. Odpowiedź pada od razu, zatem możliwe jest sprawdzenie poprawności wykonywanych ćwiczeń z francuskiego. Jakie jeszcze materiały dla dzieci warto kupować lub pobierać z internetu?

Pomoce do nauki francuskiego dla dzieci zawierają słówka, pomysły na to jak szybko przyswajać słownictwo na przykład poprzez gry językowe, skojarzenia. Uczący się sami zamieszczają wyrażenia pogrupowane tematycznie, które można pobrać lub uczyć się z nich internetowo. Francuskie materiały do ściągnięcia dla dzieci to również zabawne czytanki obrazkowe, multimedialne prezentacje, przedstawiające typowe scenki językowe z życia szkolnego itp. Można zaczynać od poznania francuskiego alfabetu, który jednak różni się bardziej od polskiego niż na przykład angielski, znacznie łatwiejszy w opanowaniu.

Następnie przechodzimy do poznawania cyfr i liczb francuskich, kolorów, dni tygodnia, miesięcy, nazw zwierząt, owoców stopniowo przechodząc do coraz trudniejszych wyrazów i budowania zdań. Strony gdzie znajdziemy owe materiały to słowniczek obrazkowy oraz ćwiczenia do robienia on- line z francuskiego dla najmłodszych. Rozpoczęcie nauki języka francuskiego w wieku dziecięcym gwarantuje lepsze rezultaty. Słówka i zwroty francuskie, które dziecko przyswoi na długo pozostaną w pamięci a może się okazać, że będą przydatne podczas wyjazdów.