Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bmh/public_html/lef.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/bmh/public_html/lef.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Francuskie z native speakerem | Lekcje francuskiego

Konwersacje z native speakerem przez Skype

Lekcje z francuskiego z native speakerem to poza wyjazdem za granicę jeden ze sposobów używania języka w naturalnych warunkach. Wszystkie umiejętności, nabyte na kursach, poznane słownictwo, zasady gramatyczne, mają szansę zaowocować biegłym posługiwaniem się języka, gdy są używane systematycznie. Zaprzestanie ich stosowania, powoduje iż zapominamy, tracimy kontakt z francuskim i cała nauka na marne. Oczywiście na wyjazdy zawsze warto brać rozmówki francuskie, nigdy nie wiadomo kiedy będą przydatne.

Jednak by samodzielna nauka nie poszła w las, warto uzupełnić ją o lekcje z native speakerem francuskiego. Jak je organizować? Gdzie szukać kompetentnego i wykwalifikowanego nauczyciela do takich konwersacji? Za native speakera francuskiego uważa się osobę urodzoną i wychowaną we Francji, która w posługuje się biegle swoim ojczystym językiem. Nauczyła się go w sposób naturalny, nie poprzez kursy czy szkolenia. Ale nie musi to być tylko i wyłącznie Francuz, wiele osób z Polonii francuskiej posługuje się na co dzień tym językiem, znając także polski. Wychowali się oni w rodzinach dwu lub więcej języcznych i dzisiaj mówienie i pisanie w języku francuskim nie nastręcza im problemów.

Lekcje z takimi osobami, to prawie jak używanie języka na miejscu we Francji, bardzo naturalne, nieskrępowane, a dodatkowo w sposób spontaniczny przyswajamy nowe umiejętności wynikające z konwersacji z native speakerem francuskiego. Głównie chodzi o naukę z wymową. Kto lepiej nauczy nas wymowy, z odpowiednim akcentem itd., jak nie osoba, użytkująca język na co dzień, u której wykształciły się naturalne umiejętności, nie nabyte w drodze nauki szkolnej.

Mając obawy czy rozmowy przez internet będą tym czego szukamy i czy uda się nam wynieść z nich pożądaną wiedzę, warto skorzystać z lekcji próbnych przez Skype. Zazwyczaj są one droższe niż z normalnymi nauczycielami, zatem zanim zapłacimy, przekonajmy się czy takie lekcje są właśnie dla nas. Warto wybierać osoby pochodzenia francuskiego zamieszkujące w Polsce i mające już doświadczenie w udzielaniu tego rodzaju lekcji. Dwujęzyczność native speakerów pozwoli obu stronom, lepiej się zrozumieć zwłaszcza na początkowym etapie.