Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bmh/public_html/lef.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/bmh/public_html/lef.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Audiobooki i aplikacje do nauki francuskiego | Lekcje francuskiego

Darmowe audiobooki i aplikacje do nauki francuskiego

Jak uczyć się francuskiego w domu? Korzystajmy nowoczesnych z możliwości. Pojawiają się nagrania mp3 pomagające przyswajać słownictwo praktycznie zawsze i w każdych warunkach. Audio kursy z francuskiego to nagrania z lektorem w których znajdziemy setki zwrotów, słówek, z tłumaczeniem.

Są one przygotowywane z dużą dbałością o każdy szczegół – wymowę, akcent, a dla początkujących z pewnością duże znaczenie ma, że owe audiobooki są przystosowane do wolnego odsłuchiwania. Gwarantuje to skuteczne zapamiętywanie a przede wszystkim rozumienie nawet całych tekstów. Wiele darmowych audiobooków pozwala na podgląd nagranego tekstu na ekranie komputera czy innego odtwarzacza. To dodatkowa pomoc w nauce, ponieważ uczymy się francuskiej pisowni i wymowy jednocześnie. A mowa jest tutaj szczególnie ważna, ponieważ ważne jest by nagrania francuskie w audiobookach były wyraźne.

Mogą to być nie tylko nagrania lektorskie ale także lekcje z native speakerami, co znacznie podnosi atrakcyjność audiobooków. Nie tylko pojedyncze słowa znajdują się na audio nagraniach, ale również konkretne przykłady ich użycia w kontekście. Tak zwane fiszki pogrupowane są tematycznie a jedna z drugą łączą się na zasadzie skojarzeń, dzięki czemu można płynnie przechodzić od lekcji do lekcji cały czas powtarzając już poznany materiał.

Nagrane lekcje to także reguły gramatyczne przedstawione na łatwych do samodzielnego wykorzystania przykładach. Stosowane są przerwy, po to by uczący się miał czas na głośne powtórzenie wyrazu zanim usłyszy następny. Wybierając naukę z audiobookami francuskiego dobieramy także poziom swoich umiejętności językowych.

A czym są aplikacje do nauki języka francuskiego? Jest to nic innego jak programy do samodzielnego kształcenia językowego. Można je ściągać na komputery a jeszcze bardziej atrakcyjne są aplikacje z francuskim na smartfony z androidem. Można je zabrać ze sobą do pociągu, powtarzać słowa w każdej wolnej chwili, wykonywać ćwiczenia i odsłuchiwać całe teksty francuskie jak i dialogi.