Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bmh/public_html/lef.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/bmh/public_html/lef.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Francuski do samodzielnego ćwiczenia | Lekcje francuskiego

Ćwiczenia z francuskiego dla początkujących

Ćwiczenia czynią mistrza i tak jest w każdej dziedzinie życia. Nawet jeśli na początku zniechęceni niepowodzeniami mamy ochotę rzucić dalszą naukę, widząc postępy jednak kontynuujemy ją. Z językiem jest jak z wszystkimi umiejętnościami, rozwijane przynoszą efekty. Wszyscy początkujący w nauce języków obcych, zaczynają od prostych zadań. Trening można rozpocząć kiedy zna się już podstawowe słownictwo tematyczne. Wtedy jest znacznie łatwiej rozwiązywać testy gramatyczne oraz opracowywać odpowiedzi na pytania do tekstu.

Rozpoczynający przygodę z francuskim, mogą korzystać z portali ułatwiających naukę i wykonywanie ćwiczeń. Testy on-line można rozwiązywać bez wychodzenia z domu a dodatkowo od razu możemy sprawdzić ich poprawność. Co więcej strony www gdzie umożliwia się poznawanie słownictwa i ćwiczenie gramatycznych umiejętności, dodatkowo uczą wymowy francuskiej. W początkach zapoznawania się z językiem jest to szczególnie ważne, by poznać sposób mówienia. Dzięki temu ćwiczymy wiele zdolności naraz, czego efekty nie są widoczne od razu, jednak multimedialne kursy języka francuskiego on-line, dają długotrwałe rezultaty.

Ćwiczenia z gramatyki francuskiej to przede wszystkim zapoznanie się z rodzajnikami: określonym i nieokreślonym. Zadania do wykonania polegają na uzupełnieniu brakujących rodzajników un, une, des, de, d’, le, la, les, l’. Dodatkowo, można skorzystać z objaśnień gramatycznych i tłumaczeń jak stosować liczbę mnogą i pojedynczą w języku francuskim. Łatwe ćwiczenia z francuskiego dla początkujących polegają na wyborze odpowiedniej odpowiedzi, ułożeniu wyrazów w poprawnej kolejności, oglądaniu filmów wraz z tłumaczeniem, do których podane są pytania i należy na nie udzielić odpowiedzi.

Zwroty i wyrażenia typu Ça va ?, Bienvenue !, Comment tu t’appelles ?, Je suis, to na początek lekka i przyjemna nauka, stopniowo przechodzi się do zadań gramatycznych. Te także w podręcznikach do nauki francuskiego dla początkujących nie są trudne. Fakt, język posiada dość znaczne różnice w piśmie i mowie, jednak najlepiej od początku uczyć obu umiejętności na równi. Zapisywanie słów tak jak się słyszy jest złym nawykiem.